Így ünnepelte Budapest május 1-jét fél évvel az 1956-os forradalom leverése után
Május 1. nem csak a munka és az uniós tagságunk ünnepe, hanem mérföldkő a magyar televíziózásban is.
Május 1. nem csak a munka és az uniós tagságunk ünnepe, hanem mérföldkő a magyar televíziózásban is.
Az igazi buli a Munkáspártnál volt, az MSZP-nél csak a gyerekek pörögtek, a játszósarokban, de az nem a párt érdeme.
Nincs majális politikai aktivizmus nélkül Berlinben – a másfél naposra kihúzott ünnepen az amúgy háttérbe szoruló csoportosulások mennek ki az utcára és gondoskodnak arról, hogy a nap ne csak a sörről és lufikról, hanem az aktuális társadalmi problémákról is szóljon. A nap csúcspontja minden évben a náciellenes ellendemonstráció, ahol a szélsőjobboldali NPD párt felvonulását próbálják – hol békésen, hol erőszakkal – megakadályozni. "Közösen harcoljunk a válság, a háború és a kapitalizmus ellen" jelszóval indult a kreuzbergi majálissal párhuzamosan a forradalmi május 1. tiltakozó felvonulás. A civilek, baloldali szervezetek, anarchisták, munkáspártiak és a köréjük csoportosuló diákok 8000 résztvevőt toboroztak az idei demonstrációra. Ott jártunk.
A dolgozók az életszínvonal csökkenése és a magas munkanélküliség miatt vonultak az utcákra.
Ha kíváncsi még a BKV menetrendek és járatok további változásaira, akkor a BKV oldalán mindent megtalál, kattintson!
A Magyar Nemzet a Kapcsolat.hu internetes oldal alapján azt írja: az MSZP fővárosi vezetőinek javaslata nyomán a párt budapesti elnöksége azt javasolja az országos elnökségnek, hogy a május 1-jei, városligeti rendezvényen mondjon beszédet Mesterházy Attila jelenlegi és Gyurcsány Ferenc volt pártelnök is.
Május elsején a BKV Zrt. járatai a munkaszüneti napokon érvényes menetrend szerint közlekednek; az ünnepnapon tartott rendezvények miatti, illetve egyéb forgalomkorlátozások azonban több helyszínen befolyásolják a közösségi közlekedés megszokott forgalmi rendjét a hosszú hétvégén - közölte a BKV csütörtökön.